Краковець не хоче утворювати громаду

У найбільшому за площею Яворівському районі Львівщини досі не утворено жодної територіальної громади і, очевидно, що шансів утворити хоча би одну громаду добровільно в районі небагато.
Це підтвердив візит консультантів Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України у прикордонне селище Краковець, яке повинне стати центром однієї із ОТГ в Яворівському районі, інформує прес-служба офісу реформ.
Прийшли на зустріч із консультантами, до слова, лише депутати та працівники Краковецької селищної ради. Любинська та Свидницька сільські ради своїх представників не прислали, оскільки, як запевнила селищний голова Краковця Ольга Мамчур, утворювати ОТГ не хочуть.
На початку зустрічі консультант з правових питань Віталій Корецький розповів про те, які дивіденди отримали населені пункти, які утворили ОТГ. Це і велике зростання бюджетів, і чимале збільшення капітальних видатків, і можливість самостійного управління освітою, медициною, культурою, усією економікою громади.
Консультант з питань фінансів Ярослава Пишник, своєю чергою, розповіла, що не утворивши громаду, Краковецька селищна та Любинська і Свидницька сільські ради за два останні роки втратили майже 17 мільйонів гривень лише через ненадходження ПДФО. А якщо врахувати, що усі без винятку ОТГ Львівщини наростили свої бюджети завдяки детінізації економіки, інвентаризації майна, кращого адміністрування податків, плати за землю та нерухомість, то фактично ці втрати є набагато більшими.
Втім, селищного голову Краковця Ольгу Мамчур, депутатів та працівників селищної ради ці аргументи не переконали. На території прикордонного Краковця розташовані кілька заправок, від яких селище отримує чималий зиск. За значні кошти, яких селище у своїй історії ще не бачило, тут реконструюють школи, дитячі садочки, ФАПи і навіть церкви, які є пам’ятками архітектури. Також тут встановлюють вуличне освітлення, ремонтують дороги і тротуари.
І допоки акциз буде надходити у бюджет селища, а це триватиме ще два роки, створювати у Краковці громаду ніхто не хоче. Мовляв, тоді доведеться ділитися з бідними селами.
Консультанти Офісу реформ пояснювали, що це не зовсім так. Адже села отримуватимуть базову дотацію, інфраструктурну субвенцію, врешті ніхто не зобов’язує багатше селище порівну ділитися своїми доходами з біднішими селами. Але влада Краковця залишилася стояти на своєму. Тож схоже, вона чекатиме, поки держава утворить тут громаду примусово.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ