Легалізація зайнятості населення в Яворівському районі

Легалізація зайнятості населення – пріоритет кожного району.
Працівник не повинен отримувати зарплату, меншу за мінімальну. На цьому наголосила заступник голови райдержадміністрації Ірина Масюкпід час наради, яка відбулась сьогодні, 2 лютого в Яворові.
«Питання легалізації зайнятості населення має стати пріоритетним для кожного керівника району, – наголосила Ірина Петрівна, – бо легалізація заробітної плати – запорука розвитку економіки та гідного забезпечення майбутнього громадян, від цього залежить наповнення бюджетів і можливості розвитку. Наше завдання на 2017 рік – підвищення зарплати працівникам і забезпечення надходження ПДФО. Для цього потрібно контролювати реалізацію рішень Уряду щодо підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. А для результату потрібна злагоджена робота райдержадміністрації, податкової інспекції та служби Держпраці».
Формується перелік підприємств кожного місяця за даними звітності з єдиного соціального внеску, які нараховують заробітну плату нижче мінімальної, який передається іншим органам влади, які згідно з розпорядженням беруть участь у робочих групах.
Комісія заслухала керівників та головних бухгалтерів підприємств та організацій району, де середній розмір заробітної плати працівників нижчий від мінімального.
Начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Юрій Кміть зауважив, що завдяки активній позиції та діяльності райдержадміністрації в районі постійно проводиться робота, спрямована на становлення та розвиток ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення заробітної плати з «тіні». При райдержадміністрації працює районна робоча група з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, до складу якої входять представники пенсійного фонду, центру зайнятості населення, податкової інспекції, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації.
Ірина Петрівна наголосила на необхідності проведення серед роботодавців та населення району активної роз’яснювальної роботи з питання забезпечення реалізації рішень уряду, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати. Постійно вживати заходи щодо недопущення дискримінації в оплаті праці працівників бюджетної сфери, збереження співвідношень в оплаті праці працівників, досягнення її розміру до законодавчо встановленого рівня.

Довідка:
01 січня 2017 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 3200,0 гривень.Таким чином, мінімальний страховий внесок становить 3200,0 грн. * 22% = 704,0 гривні.
Сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску (352,0 грн.) із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України ,,Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...