Міжнародний біосферний резерват «Розточчя»

Учора, у середу, 19 червня 2019 року, на XXXI сесії Міжнародної координаційної ради Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» прийняте рішення про створення Міжнародного біосферного резервату «Розточчя». Про це повідомляє Яворівський національний природний парк.

Загальна площа транскордонного українсько-польського резервату становить 371902 гектари. З польської сторони резерват має площу 297015 га, а з української – 74887 га.

Головна мета резервату: створення механізмів, спрямованих на збереження природних і культурних ресурсів, розробка моделей, координація територіального планування і управління на засадах зрівноваженого розвитку в Україні і Польщі, вирівнювання соціально-економічного розвитку, розвиток наукових досліджень, моніторингу, екологічної освіти, впровадження спільної туристичної політики, формування самобутності Розточчя на туристичній карті Європи.

Отримання статусу транскордонного біосферного резервату є визнанням на міжнародній арені визначних природних, ландшафтних і культурних цінностей регіону Розточчя та його значної ролі у загальній системі охорони середовища в Україні і Польщі.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ