На Яворівщині цього разу сказ не підтверджено

Наприкінці серпня маленькому яворівчанину, мешканцю військового містечка, під час гри на прибудинковій території нанесено кусані рани бездомним котом: хлопчик хотів погладити тварину.

Про це інформує Яворівська РДА.

В той же день батьки дитини звернулися за медичною допомогою до спеціалістів яворівської районної лікарні. Дитину оглянули, обробили місце укусу та призначили курс антирабічного лікування : введення антирабічних щеплень
Під час проведення лікування у дитини піднялася температура, з’явилися неясні симптоми, схожі на світлобоязнь, біль в нижніх кінцівках, які характерні для захворювання нас сказ. Дитина для уточнення діагнозу та лікування госпіталізована в інфекційний стаціонар Пустомитівської районної лікарні з діагнозом «підозра на сказ ?»
Нині стан дитини задовільний, вона отримує належне антирабічне лікування. Діагноз «сказ, гідрофобія» не підтверджено.

Впродовж останніх років в Яворові почастішали випадки захворювань на сказ. Найчастішими стали випадки виявлення вірусу сказу у собак чи котів, які імовірно контактували з дикими тваринами, особливо лисицями, як є основним резервуаром вірусу сказу у природі.

Червоні лисиці активно навідують підсобні господарства, контактують із домашніми тваринами, найчастіше з собаками.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ СКАЗ?
Сказ – гостре небезпечне інфекційне захворювання, яке супроводжується ураженням центральної нервової системи. Збудником захворювання є вірус., який міститься в слині хворих тварин
Людина може заразитися від тварини переважно через укус, подряпини чи ослинення.
Вірус потрапляє в організм людини зі слиною хворої тварини через пошкоджену шкіру чи навіть непошкоджені слизові оболонки очей , носа, губ.
Зараження може відбутися і через ослинені хворою твариною речі при мікротравмах рук, при розробці туш загиблих тварин , обробці їх шкурок.
По нервових волокнах вірус потрапляє до головного мозку. Скритий період захворювання – між моментом укусу чи ослинення і першими ознаками захворювання – може тривати від 11 днів до кількох місяців і навіть року , його тривалість залежить від місця укусу, його віддаленості від головного мозку.
Першими ознаками захворювання в людини є загальне нездужання, слабість.
З’являється припухлість, почервоніння і біль в ділянці залікованих після покусу ран. Проявляється підвищена чутливість до зовнішніх подразників : навіть легенький подих вітру призводить до розладу дихання, а згодом і до повної зупинки дихання.
З ’являються судоми, розлади ковтання. Хворого мучить спрага, але сам лише вигляд води викликає нестерпний біль у ковтальних м’язах. Тому захворювання в людей називають «гідрофобія» – водобоязнь.
Хвороба триває 4-5, іноді до 8-9 днів і завжди закінчується смертю хворого.
Єдиний засіб запобігти захворюванню – своєчасне проведення щеплень проти сказу.
Зараження може відбутися і при покусі , дряпинах чи ослиненні твариною, яка на вигляд є здоровою. Тому дуже важливо своєчасно звернутися за медичною допомогою до лікаря-хірурга, який належним чином обробить рану. Тварину , що нанесла покус, (собака, кіт) ізолюють, за нею встановлюється ветеринарне спостереження упродовж 15 днів. Ні в якому разі не можна тварину вбивати !
В залежності від результатів ветеринарного спостереження за твариною, від обставин нанесення покусу (який може бути спровокований діями людини) потерпілому призначається лікування — курс антирабічних щеплень. Це єдиний засіб запобігти захворюванню на сказ.
При покусах, здрапинах чи ослиненні дикою, невідомою чи хворою твариною
щеплення призначаються обов’язково.
Дуже важливим є чітке дотримання термінів проведення щеплень. Упродовж 6 місяців забороняється вживання алкогольних напоїв, пива.
Якщо тварина загинула, тушку необхідно відправити у ветеринарну лабораторію
для дослідження на сказ.
Сказ у тварин протікає в буйній або в тихій формі. При буйній формі поведінка тварини, скажімо, собаки , змінюється, він перестає пізнавати господаря, неспокійний, починає гризти й ковтати неїстівні предмети, каміння. Згодом настає параліч ковтальних м’ язів, тому з пащі постійно витікає слина. Далі настає стадія збудження – і собака обриває чи перегризає припону, біжить з дому, кусаючи всіх по дорозі. Мовчки кусає і біжить далі.
При тихій формі захворювання відсутня стадія збудження. Тварина ховається від усіх в темне місце і за 2-3 дні гине.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНИМИ!:
При відпочинку на природі , в лісі, остерігайтеся диких тварин із незвичною поведінкою, ослаблих, які не здатні втекти, даються до рук. Здорові дикі тварини зазвичай уникають зустрічі із людиною.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...