На Яворівщині у зруйнованому храмі помоляться за відселених громадян

28 травня 2017 року, у колишньому селі Велика Вишенька в зруйнованому храмі Святого Архистратига Михаїла відбудеться молитовне вшанування пам’яті примусово відселених громадян.
Акція відбудеться у храмі Святого Архистратига Михаїла, що знаходиться тепер на території Яворівського військового полігону.
Церква св. Архистратига Михаїла — пам’ятка сакральної архітектури першої половини XX століття, розстріляна церква в колишньому селі Велика Вишенька. Вона була побудована у 1927 році за участі митрополита Андрея Шептицького і зруйнована в 1940 році з приходом радянської влади, яка вирішила розширити наявний неподалік військовий полігон за рахунок навколишніх поселень.
Стрілянина по церкві припинилась після проголошення незалежності України у 1991 році. Відтоді церква стоїть у руїнах, від неї залишився по суті один каркас з деякими елементами оздоблення. Поряд із храмом, через сучасну дорогу, є залишки цвинтаря. Сьогодні існують ініціативи зі збереження вцілілої частини зруйнованого храму та перетворення його у пам’ятник репресій комуністичного режиму. Раз на рік тут проводяться богослужіння в пам’ять про депортованих.
На стінах храму є залишки розписів які, однак не є автентичними. У 2012 році тут проводилися знімання фільму «Поводир» (2014). Для декорацій руїн на їх стіни були нанесені кілька розписів, які після завершення зйомок так і залишились.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...