Орендар позбувся бази відпочинку через сумнівний договір

Прокуратура у суді відстояла повернення до земельного фонду Яворівського району земельної ділянки загальною площею майже 11,4 гектара.
Розпорядженням голови Яворівської районної державної адміністрації від 11.04.2006 суб’єкту господарювання надали в оренду земельну ділянку площею майже 11,4 га (в тому числі забудовані землі 0,7 га, ставки (під водою) 2,8 га, лісонасадження 3,6 га, інші 4,2 га) за рахунок земель, які перебувають в запасі Лозинської сільської ради, для обслуговування будівель і споруд бази відпочинку терміном на 20 років.
На підставі вказаного розпорядження між Яворівською районною державною адміністрацією та цим приватним підприємством 21 червня 2006 укладено договір оренди земельної ділянки.
Однак, як встановлено прокуратурою, вищенаведений договір суперечить вимогам ст.13 Закону України «Про оцінку земель» (в редакції чинній на час укладення спірного договору), в якій зазначено, що для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок є обов’язковим.
Водночас під час укладення зазначеного договору оренди землі нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проводилась. Крім цього, в договорі не вказано, на підставі чого визначалась орендна плата за земельну ділянку.
З урахуванням викладеного, прокуратура звернулась в Господарський суд Львівської області із позовною заявою до суб’єкта господарювання з вимогою визнати недійсним вказаний договір оренди земельної ділянки, укладений всупереч вимогам Закону.
Завдяки активній позицій прокуратури Львівської області в суді, 13 червня 2017 року зазначений позов задоволено в повному обсязі. Відтак, земельну ділянку площею майже 11,4 га буде повернуто до земельного фонду Лозинської сільської ради Яворівського району.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...