Про львівське сміття сьогодні говорили на засіданні Уряду: Синютка стверджує про придатність «Сірки», Садовий – про політичну блокаду

На засіданні Кабінету міністрів України сьогодні знову розглядали вирішення проблеми утилізації та захоронення твердих побутових відходів, рекультивацію, будівництво дамби та відкачування інфільтратів на Грибовицькому сміттєзвалищі.
О.Синютка розповів, що Львівська ОДА допомогла вивезти з м.Львова 1,5 тисячі тон сміття і передала в подальше підпорядкування міської влади «чисте місто».
Водночас, О.Синютка дав зрозуміти, що «кулуарні» засідання науково-експертної групи при Львівській міській раді та її попередні висновки щодо непридатності ділянки на території колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка» у Яворівському районі під будівництво сміттєпереробного комплексу – це затягування вирішення сміттєвої проблеми зі сторони керівництва м.Львова.
«Дані дослідження (науково-експерною групою) проводяться кулуарно. Не тільки без залучення представників ЛОДА, а навіть Яворівської міської ради. На сьогоднішній день немає не тільки жодних висновків, а й самі засідання проводяться втаємничено: на них не запрошуються ні представники громадськості, ні представники районної ради, на території якої розташована ця ділянка.
Після сьогоднішньої зустрічі, сподіваюсь, ситуація поміняється. Щодо цієї земельної ділянки (на території «Сірки»), яка була вибрана міською владою серед трьох на які ми оголосили конкурс, попередньо були повністю проведені ті дослідження. Тому я переконаний – просто треба йти до людей і людям демонструвати комплекс по утилізації, який планується спорудити. Не треба боятися людей», – розповів О.Синютка.
На запитання, чи встигне міська влада Львова за пів року хоч якось вирішити проблему сміття, О.Синютка відповів:
«Для того щоб мати роз’яснення чи це реально чи ні – просто потрібно почати робити. Не говорити, не ховатися, а просто починати цю роботу. І тоді стане зрозуміло наскільки це реальні терміни. Питання потрібно поставити міській владі Львова, яка повинна була вже від вчорашнього дня починати працювати».
Також голова Львівської ОДА додав, що сьогодні кінцевий термін подання пропозицій щодо будівництва сміттєпереробного комплексу і є шість пропозицій від п’яти компаній.
В той же час міський голова Львова після цього ж таки засідання уряду дав свою оцінку роботі центральним органам влади щодо спроб допомогти Львову вирішити сміттєву проблему в місті.
«Вісім місяців ми були наодинці, ми були в блокаді. Після того як я я почав бити в набат – нас почули і всі зарухались: приїхав прем’єр, приїхав віце-прем’єр, нарада у віце-прем’єра… Дай Бог, якщо є розуміння і ми живемо в одній країні і маємо спільно вирішувати ті проблеми які є. Тільки я чітко попередив, якщо будуть знову спроби блокування – я буду бити в набат. Якщо я не подобаюсь, не подобається позиція «Самопомочі», ну то бийте по мені персонально, а не робіть заручником багатомільйонне місто», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...