Стартували навчання бригади Високомобільних десантних військ ЗСУ

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ урочисто розпочали підготовку батальйону однієї з бригад Високомобільних десантних військ ЗС України.
«Я гордий тим, що наступні 55 днів проведу з такою славетною бригадою. Слава Україні!». Такі слова українською виголосив керівник «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна» (JMTG-U) полковник ЗС США Девід Джордан під час урочистої церемонії початку вишколу українських десантників іноземними інструкторами.
Впродовж наступних 55 днів кваліфікований військовий вишкіл за участі іноземних військових фахівців у МЦМБ проходитимуть бійці одного з легендарних з’єднань ЗС України, чимало з яких відзначились в зоні АТО, зокрема під час оборони Донецького аеропорту.
Традиційно підготовка передбачає декілька етапів, починаючи з індивідуального навчання вояків. На завершальному етапі — бойове злагодження всього батальйону.
До підготовки підрозділів ЗС України залучені військовослужбовці ЗС США, Канади, Литовської Республіки, Польщі, Великобританії та Данії. Іноземні інструктори вчать українських військовослужбовців діям в різних умовах бою, ефективно використовувати наявні вогневі засоби, вчасно та ефективно евакуйовувати поранених з поля бою та надавати їм невідкладну медичну допомогу тощо. Окрім того, значна увага приділяється наданню необхідних управлінських та лідерських навичок командирам різних ланок. За основу тут взяті стандарти армії Північноатлантичного альянсу.
Водночас, спілкуючись з українськими воїнами, іноземці також мають нагоду отримати безцінний досвід ЗС України, здобутий українськими воїнами в боях проти російсько-терористичних військ на сході держави.
Варто нагадати, що за час цієї програми, за підтримки армії країн-партнерів, у МЦМБ вже підготовлено декілька бойових батальйонів ЗС та Національної гвардії України. Всі вони неодноразово довели ефективність такого вишколу під час виконання завдань в зоні проведення АТО.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ