У Новояворівську школи закрили на карантин

У місті Новояворівськ призупинено навчально-виховний процес у школах, де відсутність дітей через захворюваність на ГРВІ становить 20 та більше відсотків. Карантин оголошено з 11 по 18 лютого 2019 року.

У зв’язку з цим, діти залишаються вдома. Добре, якщо є бабусі, сусідки, знайомі, які можуть придивитись за дитиною. А якщо нема?
Сам у квартирі – мрія багатьох школярів, вони завжди знайдуть, чим зайнятись, окрім виконання уроків і домашніх обов’язків. Тут і телевізор, і комп’ютер, і планшет тощо.

Найголовніше, коли дитина залишається вдома сама, вона повинна чітко усвідомити: є речі, яких робити не можна за жодних обставин:
– Нікому не можна відчиняти дверей, навіть якщо це прийшла сусідка.
– Вхідні двері повинні відчиняти лише дорослі. Поясніть дитині, що у всіх близьких є ключі від квартири.
– Не можна по телефону незнайомим людям розповідати, що вона (дитина) зараз сама вдома, а мама прийде тільки через годину. І взагалі не дозволяйте дитині вступати в тривалі бесіди зі сторонніми. Скажіть дитині, щоб незнайомим людям вона відповідала приблизно так: “Мама зараз дуже зайнята і не може поговорити з вами. Зателефонуйте через годину”. У цьому випадку ви, по-перше, не змушуєте дитину брехати, адже мама справді зайнята. А по-друге, стороннім невтямки, що дитина вдома сама.
– Не можна нічого кидати з балкона та з вікна. До вікон взагалі краще не підходити і не визирати на вулицю. На вікна краще поставити спеціальні блокуючі засувки, що їх дитина не зможе самостійно відкрити.
– Не можна гратись з електропобутовими приладами та газовою плитою.
– Біля телефону повинен бути список потрібних номерів (ваш мобільний, татів, тітки, бабусі, і т.д.), щоб у разі екстреної необхідності дитина знала, куди їй телефонувати.
– Обов’язково поясніть дитині, в яких випадках треба терміново дзвонити та кликати на допомогу.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ