Унікальні властивості меду

Мед можна сміливо назвати одним з найбільш корисних продуктів, які існують у природі.
У його склад входить величезна кількість мінералів, вітамінів, мікроелементів, ферментів, біологічно активних речовин, котрі дуже необхідні нашому організму.
Антибактеріальні властивості:
Мед є єдиним продуктом харчування, який не псується, а свої корисні властивості може зберігати століттями. А все тому, що в його склад входить інгібін. Він має антибіотичні властивості і саме завдяки цьому мед не пліснявіє навіть у відкритих тарах. Окрім цього, у меді також міститься білок дефенсин-1 – ця речовина здатна знищувати бактерії. Не дарма в давнину медом лікували рани, порізи і опіки. Та й сьогодні мед залишається одним з кращих природних антибіотиків.
«Паливо» для мозку:
Мед позитивно впливає на працездатність мозку. Регулярно приймаючи цей продукт, можна поліпшити реакцію і пам’ять, а дітям мед допоможе підняти успішність. Щоб швидше відновити функції мозку, варто приймати по чайній ложці меду перед сном. Лікарі стверджують, що фруктоза, яка міститься у меді, накопичується в печінці як своєрідний «паливний запас», який поступово підживлює мозок.
Замінник цукру:
Дієтологи називають мед найкращим цукрозамінником. Справа в тому, що фруктози в ньому настільки багато, що він солодший за цукор. Але якщо в чайній ложці цукру міститься приблизно 15 калорій, то у такій ж кількості меду – 22 калорії. Це не означає, що вживання меду позначиться на фігурі, оскільки потрібно обов’язково враховувати глікемічний індекс. Чим вищий цей показник, тим більше шансів набрати зайві кілограми. У меді він дорівнює 55 проти 61 у цукру.
Масаж:
Мед широко застосовується в сучасному світі у косметичних цілях. Лікарі рекомендують медовий масаж, адже він оздоровлює і омолоджує організм. Такий масаж здатний витягнути з організму всі токсини і шлаки. Не варто зловживати таким видом масажу, якщо є хронічні захворювання. Людям, що страждають від серцево-судинних захворювань, не слід робити медовий масаж для ніг. Масаж протипоказаний повністю людям, у яких є алергічні реакції, підвищена температура або злоякісні пухлини.
Спортивне харчування:
У 100 г меду міститься 80 г вуглеводів, що робить його чудовим енергетиком. Людям, які сидять на спортивному харчуванні, рекомендують включити мед в раціон. Канадські вчені довели, що дві столові ложки меду за 30 хвилин до початку змагань діють як допінг, а виключення цього продукту з раціону спортсменів тягне за собою помітне зниження рівня активності і результатів.
У стоматології:
Виявляється, мед має і антикарієсний ефект. Це довели фахівці з американської Академії загальної стоматології. В ході експерименту вони давали піддослідним півграму меду і просили розподілити його по всій ротовій порожнині, потримати 4 хвилини, потім прополоскати ротову порожнину. Після таких маніпуляцій кількість бактерій, що викликають карієс, зменшувалася приблизно на 70%.
Природний пребіотик:
Біфідобактерії дуже важливі для нормального функціонування шлунково-кишкового тракту. Для збільшення їх кількості в раціон необхідно включати пребіотики. До них відносяться олігосахариди.
Мед і кориця:
Мед у поєднанні з корицею є мало не ліками від усіх хвороб. Ця суміш очищає вени і артерії, позитивно впливає на роботу серця, лікує артрит та інші хвороби суглобів. Але недавно вчені з Японії та Австралії шокували всіх. Вони опублікували заяву, що вживання суміші натурального меду і порошку кориці протягом місяця допомогло деяким хворим вилікуватися навіть від раку шлунка.
Токсичність меду:
Незважаючи на всі корисні властивості цього продукту, з ним треба бути обережним, адже мед буває і токсичним. Наприклад, токсичний мед, зібраний з олеандра, рододендрона, гірського лавра, кальмі. Симптоми отруєння таким видом меду можуть бути різноманітними: нудота, слабкість, рясне потовиділення і навіть втрата свідомості.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ