В Янові відійшов у вічність Богдан Петрович Сойка

У суботу, 26 травня 2018 року, на 80-му році життя відійшов у вічність відомий живописець, монументаліст, учитель, представник неофіційної «академії» Романа Сельського та Карла Звіринського Богдан Петрович Сойка.
Богдан Сойка народився у 1938 р. у смт. ІваноФранкове.
У 1955-1958 роках навчався у Львівському училищі прикладного та декоративного мистецтва ім. І. Труша на живописному відділенні. 1958-1964 рр. – навчання у Львівскому інституті прикладного та декоративного мистецтва на факультеті монументально- декоративного живопису. Після закінчення інституту від 1964 р. створив ряд значних робіт, став членом Спілки художників, тепер – Національної спілки художників України. Припинення діяльності художнього комбінату не припинило діяльності цього надзвичайно цікавого художника, одного з плеяди вихованців неофіційної «Академії» Романа Сельського та Карла Звіринського, людини активної громадянської позиції – від 1998 р.
Богдан Сойка викладав рисунок та живопис у Художньо-професійному училищі № 14, у рідному Янові, де відроджується традиційне мистецтво яворівської дерев’яної іграшки.
Богдан Сойка – учасник багатьох художніх виставок, портрет Соломії Крушельницької його авторства прикрашає експозицію Меморіального музею співачки у Львові.
2009 р. художник присвятив свою персональну виставку “Малюю музику природи” 20-річному ювілею Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.
2011 р. голова парафіяльної ради церкви Вознесіння Господнього смт. Івано-Франкове Богдан Сойка з нагоди 400-річчя свого рідного міста видав для своїх земляків ілюстрований буклет, де зібраний матеріал з історії міста та церкви Вознесіння Господнього.
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким! Вічна пам’ять!
Більше новин на: https://yavoriv-info.com.ua

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ