Яворівський парк запрошує у Центр розведення нащадків дикого коня-тарпана

Яворівський НПП запрошує усіх бажаючих у Центр розведення та збереження нащадків дикого коня-тарпана в рекреаційному осередку «Оселя Розточчя» насолодитись спілкуванням із цими унікальними істотами, які завезені сюди із Розточанського національного природного парку (Республіка Польща). Про це йдеться на сторінці у Фейсбук Яворівського НПП.
Коней-тарпанів вважають пращурами сучасного коня. Ще у XVIII — XIX ст. вони масово носилися степами Європи, Західного Сибіру та Казахстану. Проте через свою волелюбність, нестримний норов були повністю винищені. Останній представник цієї породи загинув поблизу Миргорода у 1887 році.
На початку минулого століття польському вченому Тадеушу Ветулані вдалося вивести породу коней, які були прямими нащадками диких тарпанів.
Вони мали нижчий зріст і довшу вовну, що дозволяло їм виживати в умовах дикої природи. До того ж були дуже невибагливими до їжі. Вже у 1925 році зусиллями Тадеуша Ветулані коням було надано офіційний статус породи — коник польський. А у 1982 році в околицях Звижниці було організовано резерват із їх розведення в природних умовах.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...