Чому потрібно возити дітей в автокріслах

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що кількість смертей дітей в автомобільних аваріях можна суттєво зменшити, якщо перевозити діток у правильних кріслах.

У багатьох країнах світу наслідки автомобільних катастроф є однією з провідних причин дитячої смертності та травматизму, написала міністерка на своїй сторінці у Facebook.

За словами Уляни Супрун, близько 500 дітей гинуть щодня в автомобільних катастрофах. Майже 90% випадків трапляються в країнах з низьким та середнім рівнем доходу.

«Ці ризики можна суттєво зменшити, якщо уважно підійти до вибору дитячого автокрісла. Існує велика кількість статистичних даних, які вказують, що правильний вибір та фіксація дитини в кріслі може зберегти життя навіть у дуже складних аваріях. За даними ВООЗ, дитячі автомобільні крісла зменшують ризики отримання серйозної травми на 80% порівняно з дітьми, яких фіксують в авто просто з допомогою паска безпеки. Тому годі й говорити про важливість цього пристрою в кожному автомобілі, в якому їде дитина», – наголосила міністр.

Вона також зазначила, що важливо не просто придбати крісло і посадити в нього дитину. Безпека та ефективність також залежить і від того, чи правильно було підібрано крісло, а також від правильності його фіксації. Деякі дослідження вказують, що 70-80% дитячих сидінь використовують неправильно.

Що варто пам’ятати батькам, коли сідаєте з дитиною в авто:

– Незважаючи на тривалість поїздки, завжди пристібайте дитину в кріслі: навіть якщо потрібно виїхати в магазин за рогом. Саме в таких випадках може очікувати найбільша небезпека. Згідно з чинними Правилами дорожнього руху, заборонено перевозити дітей ростом нижче за 145 см та віком менше від 12 років без будь-якого фіксування в автомобілі Подбайте про крісло, яке буде підходити для вашої дитини. Розмір й особливості крісла залежать від ваги, комплекції та віку дитини. Часто на моделях вказують вік, проте варто пам’ятати, що не тільки він є критерієм вибору крісла. Перш ніж купувати, необхідно знати вагу та зріст дитини. Також варто врахувати, що для тривалих поїздок потрібно комфортніше сидіння.
– Обирайте крісло разом з дитиною. Найкраще це зробити разом, адже не всі крісла підходять до певних марок автомобілів. Переконайтесь, що ви розумієте конструкцію візка та його механізми. Крім того, важливо, щоб дитина почувалася комфортно, а для цього намагайтесь обирати крісло разом.
– Перевіряйте маркування та документи. Навіть якщо крісло має необхідні маркування і документацію, але було придбане вже після первинного використання, воно може мати пошкодження. Навіть незначна аварія деформує каркас, що може бути непомітним для ока, втім суттєво впливатиме на безпеку дитини. Пам’ятайте, автокрісла також мають термін придатності. Зазвичай це 6 років після його виготовлення.
– Детально вивчіть правила перевезення дітей різного віку. Для цього є окремі правила щодо встановлення крісла. Наприклад, новонароджених дітей віком до 1 року, за деякими рекомендаціями до 2-х, не можна перевозити обличчям до ходу руху. Крісло має бути встановлене боком або ж задом. Старших дітей вагою від 9 кілограм уже можна перевозити обличчям до ходу руху.
Також міністр закликає використовувати паски безпеки та намагатися привчати до цього своїх дітей.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...