Депутати облради затвердили бюджет Львівщини на 2019 рік

Сьогодні, у вівторок, 11 грудня 2018 року, депутати Львівської облради затвердили бюджет Львівщини на 2019 рік. За це рішення проголосував 61 депутат. У пріоритеті на наступний рік – фінансування медицини та освіти, ремонти доріг, заходи з енергозбереження, підтримка учасників АТО і їх сімей, співпраця зі сходом, а також соцзахист та проекти розвитку.

Доходи обласного бюджету на наступний рік становлять 14,5 млрд грн, а видатки – понад 14,6 млрд грн. Нагадаємо, що у 2018 році бюджет Львівщини за доходами склав понад 17,5 млрд грн. Як пояснив ZAXID.NET начальник департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків, бюджет зменшується через те, що з 1 січня 2019 року запроваджується монетизація пільг та субсидій, кошти на які сконцентруються у держбюджеті.

Найдорожче наступного року обійдеться утримування закладів медицини. На охорону здоров’я в обласному бюджеті передбачено найбільше – 2,4 млрд грн. Більше половини коштів (1,4 млрд грн) піде на заробітну плату медикам, 301 млн грн виділяється на закупівлю медикаментів. Ще 203 млн грн передбачається на реалізацію програми надання медичної допомоги мешканцям області – на закупівлю машин швидкої допомоги, ремонт ліфтів у лікарнях та ін.

Наступного року на освіту витратять 1,2 млрд грн, з яких майже півмільярда гривень скерують на виплату зарплатні освітянам. На втілення обласної програми розвитку освіти виділять 95 млн грн, з яких закуплять нові шкільні автобуси.

Майже 1,5 млрд грн у 2019-ому планують витратити на ремонт доріг. Зокрема, 370 млн грн із видатків на транспорт спрямують на виконання обласної програми розвитку дорожньої інфраструктури. Ще 500 млн грн Львівщина додатково отримає з держбюджету на ремонт доріг державного значення.

На соціальний захист у бюджеті заклали 314,5 млн грн – у цю цифру входить виплата адресної допомоги окремим категоріям населення. Із цієї суми також передбачена одноразова допомога сім’ям загиблих на Грибовицькому сміттєзвалищі — 100 тис. грн. На реалізацію програми соціальної підтримки у бюджеті передбачили 51 млн грн. На компенсацію пільгового проїзду у залізничному транспорті на наступний рік закладають 4 млн грн.

На культуру у бюджеті передбачили 343 млн грн. За ці кошти будуть утримувати бібліотеки, музеї та народні доми, а також за понад 12 млн грн реалізують програму розвитку культури. Майже 113 млн грн виділять на підтримку та розвиток спорту. Зокрема, 28,3 млн грн витратять на дитячі спортивні школи Львівщини. На комплексну програму розвитку фізичної культури у бюджеті передбачено 31,8 млн грн.

Загалом наступного року із обласного бюджету профінансують 30 програм розвитку. На їх реалізацію передбачено 1,4 млрд грн. Найбільше коштів на виконання своїх програм отримають департамент дорожнього господарства ЛОДА (370 млн грн), департамент розвитку та експлуатації ЖКГ (179 млн млн) і департамент охорони здоров’я (203 млн грн). Найменше передбачено для департаменту туризму (менше 3 млн грн).

Передбачені 179 млн грн департамент ЖКГ скерує на реалізацію програми щодо поводження із твердими побутовими відходами. На програму соціальної підтримки учасників АТО (ООС) та їх родин, бійців-добровольців АТО, а також сімей Героїв Небесної Сотні у бюджеті закладено 33 млн грн. На втілення мікропроектів виділили 130 млн грн. Нагадаємо, що цього року з бюджету області реалізовували 32 програми на загальну суму 1,5 млрд грн.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ