Генштаб скасував порядок надання дозволу військовозобов’язаним на виїзд за межі місця проживання

Відбулося засідання Ставки Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, на якому серед іншого розглядалося питання, яке набуло широкого суспільного резонансу, – про Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Про це повідомив Головнокомандувач ЗС України, генерал Валерій Залужний.

«Підкреслюю, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави. Тому начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання».

«Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів. Як Головнокомандувач Збройних Сил і громадянин України закликаю українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави», – наголосив Залужний.

Як повідомляли, сьогодні Генеральний штаб ЗСУ нагадав, що через воєнний стан забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без відповідного дозволу. При цьому не уточнювалось, про яку саме територію йдеться.

Ця інформація викликала сильний резонанс у суспільстві. У вечірньому зверненні Президент Зеленський обіцяв розібратись у цьому питанні.

У мережах багато аналітиків припустили, що ця вся історія інспірована штучно “слугами народу” з метою дискредитації військового керівництва, зокрема, Залужного. Мовляв, він має занадто позитивний імідж.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ