Львівщина посилюватиме контроль за несанкціонованими спаленнями сухостою на теренах області

На Львівщині щодня фіксують велику кількість пожеж, спричинених спалюванням сухостою. Від початку року в області зафіксували понад 2000 тисячі пожеж, з яких більшість виникли саме в екосистемах.

Тому сьогодні у Львівській обласній військовій адміністрації відбулась нарада щодо вирішення проблеми виникнення масових пожеж в регіоні та притягнення винних до відповідальності.

В Державній службі надзвичайних ситуацій закликають громадян не додавати роботи рятувальникам та не палити суху траву, особливо у час війни. Однак, щоденна кількість викликів не зменшується, а збитки, навпаки, збільшуються. Найбільше пожеж виникають у Львівському, Стрийському та Яворівському районах.

«Варто пам’ятати, що коли ми говоримо про спалювання сухої трави, то це не лише проблема виникнення пожеж в екосистемі, що само собою чинить велику шкоду. У воєнний час такі вчинки можна розцінювати в контексті ведення військових дій. Зрештою, масові пожежі спричиняють руйнування чи пошкодження цивільних об’єктів. Доволі часто можна помітити в небі густі клуби диму, які посилюють паніку в населення. Адже достеменно не відомо чи це хтось спалює траву чи, можливо, це наслідок влучення ракети», – заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталій Загайний.

У підсумку наради ухвалено рішення про підготовку проєкту доручення до районних військових адміністрацій та голів територіальних громад. У ньому йтиметься про необхідність органів місцевого самоврядування вжити усі необхідні заходи, які б унеможливили пожежі на конкретних територіях. Разом з цим, проєкт передбачить патрулювання в громадах добровольчих формувань, які також пильнуватимуть за пожежну безпеку.

Проєкт доручення спільного готуватимуть Департамент екології, департамент з питань цивільного захисту, Держекоінспекція та ДСНС. За невиконання доручень органам місцевого самоврядування загрожує адміністративна відповідальність – у вигляді штрафу. Так само зараз посилена відповідальність, що стосується самих паліїв.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ