Підпали трави не припиняються, тому на штрафах не зупиняються

У Львівській ОДА продумали ряд ініціатив щодо протидії випалюванню сухої рослинності. Зокрема, в усі шкільні предмети різних класів введуть екологічні теми, а про шкідливість спалювання трави розказуватимуть навіть на церковних проповідях.

«Від початку року на Львівщині вигоріло понад 680 га полів та лісу. Підпали не припинилися, тому ми на штрафах теж не зупиняємося. Є певні причини, чому люди палять. Саме їх треба усувати. Серед них – недоглянуті поля, де множаться шкідники і бур’яни. Тут треба підвищувати відповідальність власників та орендарів. Також ми маємо працювати з дітьми. І тому працюємо відразу у кількох напрямах: освітньому і законодавчому. Для цього я хочу об’єднати у співпраці екологів, освітян та спеціалістів департаменту культури. А ще – буду просити про допомогу духовенство і, звісно, якщо йдеться про правки до законів, будемо звертатися до уряду та народних депутатів», – пояснює заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Щодня в екосистемах на Львівщині стається кілька десятків пожеж. Від початку року їх було майже 2500, кажуть у ДСНС. Крім вигорілих полів і лісів, пошкоджені вогнем газові труби, людські оселі, загиблі тисячі тварин. А ще – у вогні згорає сміття. Крім того велика небезпека від такого диму, у ньому містяться важкі метали та шкідливі речовини. Вони провокують рак та інші важкі недуги, включно з ускладненнями коронавірусу.

Підтримати ініціативи щодо протидії незаконному спалюванню сухостою готові в департаментах освіти, екології та природних ресурсів та культури. За словами директора департаменту екології Руслана Гречаника, в ЛОДА вже мають розроблені відео для дошкільнят, роздаткові матеріали для учнів шкіл тощо. Департамент культури, каже його директорка Ірина Гаврилюк, готовий заангажувати до екоініціативи бібліотеки та народні доми.

«Провели в квітні два великі рейди проти випалювання по всій області. Склали за 4 дні 73 протоколи і показали, що паліїв можна ловити та штрафувати. Коли штрафи зросли, то витрати на пальне вже й не в ущерб бюджету. Тепер розпочинаємо велику освітньо-інформаційну кампанію. Ми надрукували першу партію плакатів про шкоду від спалювання. Найближчими днями вони поїдуть в міста і села. Тут дякую за ідею та допомогу журналістці “Радіо свобода” Галині Терещук і художниці Лесі Квик. Таких плакатів буде кілька хвиль. Маємо ще багато ідей, і готові своїм досвідом ділитися зі всією Україною, яка теж потерпає від пожеж. Львівщина завжди була прогресивна у своїх ідеях. Я хочу, щоб так було й надалі», – підсумовує Юрій Холод.

Нагадаємо, Львівська ОДА у березні звернулася до Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради із проханням змінити закони і підвищити штрафи за спалювання сухої рослинності. 13 квітня парламент підтримав пропозицію ЛОДА і мінімальний штраф за підпали сухостою зріс від 170 до 3060 грн. Максимальна сума грошового покарання тепер може становити 153 тисячі гривень. Деякі статті за умисні підпали стали кримінальними. До в’язниці можна потрапити на 3-5 років.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...