Польща посилює захист свого кордону додатковим угрупуванням

У Польщі створюють додаткові сили захисту кордону – Компонент оборони кордону (KOP). Він діятиме в складі військ Територіальної оборони Польщі. Про це йдеться у відповідному рішенні міністерства національної оборони, повідомляє Укрінформ.

Очільник міністерства Маріуш Блащак пояснив, що Польща раніше зіткнулася з гібридною агресією з боку Білорусі, апогей якої мав місце восени минулого року. Він наголосив, що у кремлі можуть використати складну ситуацію в Північній Африці й на Близькому Сході, аби знову спрямувати людей з цих регіонів на білорусько-польський кордон.

“Враховуючи, що на нас знову можуть напасти з більшою силою, я вирішив прийняти концепцію щодо створення у складі військ територіальної оборони Компоненту оборони кордону”, – підкреслив Блащак.

Він повідомив, що вже зараз йдеться про 10 військових батальйонів у чотирьох прикордонних воєводствах – Підляському, Вармінсько-Мазурському, Люблінському і Підкарпатському. Завданням цих підрозділів буде підтримка Прикордонної служби Польщі у захисті кордону країни.

Додамо, війська територіальної оборони Польщі створено у складі ЗС Польщі в 2017 році. До їх складу входять 18 бригад і понад 34 тис. військовослужбовців.

Нагадаємо, на кордоні з Білоруссю Польща побудувала стіну висотою 5,5 метра заввишки та понад 180 км завдовжки.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ