Посівна – 2022: Уряд ухвалив рішення на підтримку аграріїв для початку кампанії в умовах війни

Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до матеріальних ресурсів, зокрема, палива та пестицидів в умовах воєнного стану.

Пальне. Дозволено введення в обіг бензину та дизельного палива екологічних класів Євро 3 і Євро 4. Спрощено проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів.

Завдяки цьому буде залучено додатковий ресурс пального внутрішній на ринок держави, зокрема для потреб с/г виробників. Крім того, Верховна Рада України ухвалила закон про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20 % до 7 % (№ 7137-д), що має стабілізувати ціни.

Пестициди. Уряд спростив умови перевезення пестицидів та агрохімікатів автомобільним транспортом.

Крім того, строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами продовжили. Ця норма поширюється на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його припинення або скасування.

Уряд робить усе можливе, щоб забезпечити аграріїв усім необхідним до старту посівної кампанії–2022.

Для оптимального розподілу та використання ресурсів Мінагрополітики запустило платформу https://agrostatus.org/ для акумуляції даних щодо потреб галузі.

«Агропродовольча галузь забезпечує армію на населення продовольством. Заходи Уряду, спрямовані на забезпечення аграріїв матеріальними ресурсами та кредитними коштами дають змогу сформувати необхідний ресурс і забезпечити проведення весняно-польових робіт у запланованих обсягах. Агровиробники області для проведення посіву ярих культур вже накопичили значний матеріальний ресурс. Проте, проблемним залишається завезення насіння, яке постачали спеціалізовані насіннєві господарства з центральної та східної території України та завозилось у режимі імпорту (кукурудза, соняшник, овочеві культури, соя), недостатньо засобів захисту рослин, мінеральних добрив», – зазначили в департаменті агропромислового розвитку ЛОВА.

Вартість основних ресурсів (дизпаливо, насіння, мінеральні добрива та засоби захисту рослин), яких не вистачає агровиробниками області на проведення посівної орієнтовно складає близько 4,1 млрд грн. Тепер аграрії розраховують на оперативні рішення банків щодо надання їм кредитних коштів.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ