Прийшла зима…

Прийшов грудень – перший місяць зими і дванадцятий місяць року в григоріанському календарі.
Грудень дарує мало сонячних днів, частіше стоїть похмура й холодна погода. Тож і звуть в народі цей місяць – хмурень, студень, ворота зими.
До початку грудня земля ще не встигла повністю охолонути. Тому нерідко перший сніг змінюється відлигою, потім морозом. Спочатку сніг падає легесенький і пухнастий. Та полежавши кілька днів, він ущільнується, стає міцним і твердим.
Недаремно ж грудень – студень. На всю зиму землю остуджує, вона кам’яніє, а вода все глибше промерзає. Саме цього місяця засинають ставки і озера.
Хоч народне прислів’я і стверджує, що «сумний грудень у свято й будень», але саме останній місяць року налаштовує кожного з нас на оптимістичну хвилю, бо хоч зима і повертає на мороз, проте сонце вже йде на літо.
Грудень завершує календарний 2017 рік. На 22 число припадає зимове сонцестояння, за яким визначають астрономічний початок зими. Наші пращури пов’язували з ним «народження сонця», або ж «родини сонця». Саме в цей день наступає найдовша ніч. Але мине кілька днів – і світловий час почне прибавлятися.
А ще закінчується рік і попереду найочікуваніші новорічно-різдвяні свята. І кожного з нас тішать душу сподівання, що наступний рік буде кращим, щасливішим, яскравим і багатим на приємні моменти життя.
Прикмети грудня:
• Якщо грудень сухий, то буде довга суха весна і сухе літо.
• Як у грудні сніг заляже, то у серпні жито виляже.
• Якщо на початку зими йде сильний сніг, то на початку літа падатиме сильний дощ.
• Снігурі прилетіли в грудні – зима буде суворою.
• Зима не настала, доки не встановиться санна дорога.
• Перший сніг щільний і мокрий – на вологе літо, сухий і легкий – на сухе.
• Кіт шкрябає підлогу – на вітер і завірюху, дере стіну – на негоду, лежить черевцем догори – на відлигу, згорнувся в клубочок і вткнувся носиком у лапки – на мороз.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...