Продавали гуманітарні бронежилети для ЗСУ

У Львівській області СБУ заблокувала протиправний механізм незаконного продажу захисного спорядження, яке завезли як гумдопомогу.

Про це інформує управління СБ України у Львівській області.

Зловмисники ввозили бронежилети нібито для потреб армії, а згодом продавали їх для власного збагачення.

За оперативними даними відомо, що протиправну схему організували кілька осіб. Вони вводили в оману посадовців ЗСУ, аби отримати дозвільні документи для безперешкодного перевезення амуніції через кордон.

Згодом, отримавши гарантійні листи від військової частини, зловмисники завезли бронежилетів на більше як 5 млн грн. Далі, військове спорядження, яке призначалось для ЗСУ, організатори схеми продавали через інтернет-магазин.

При цьому українські захисники отримали лише кілька одиниць амуніції.

Правоохоронці затримали одного з учасників схеми «на гарячому», під час збуту чергової партії військового спорядження на понад 500 тис. грн.

Під час санкціонованих слідчих дій було виявлено документацію, яка повністю підтверджує вказану протиправну діяльність.

Наразі одному з фігурантів схеми повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч.3 ст. 201-2 (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) КК України та обрано запобіжний захід.

Як уточнила Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону, затриманим є 28-річний житель Львівщини.

Розслідування встановило, що під час дії воєнного стану чоловік продавав через Інтернет-сайт, соцмережі та маркетплейс експортовані із Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії сталеві пластини до бронежилетів, які призначались для бійців Збройних Сил України. Як наслідок, незаконно збагатився на 450 тис грн.

Зловмисник, разом із невстановленими на цей час слідством особами, у заздалегідь пошиті та підготовлені плитоноски вставляв бронеплити та перепродував. Усього вдалось реалізувати 2400 таких бронежилетів.

Наразі фігуранта затримано в порядку ст.208 КПК України та повідомлено про підозру. Спецпрокурори готують клопотання до суду для обрання вказаній особі міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Крім цього, встановлюється причетність до злочину інших осіб, зокрема серед командування та службових осіб однієї з військових частин Львівщини, за імовірного пособництва яких стала можливою така злочинна схема.

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з трирічним позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ