Стало відомо, коли “Укрзалізниця” підвищить ціни на квитки

У квітні відбудеться перше в 2018 році планове підвищення цін на квитки для пасажирів «Укрзалізниці». Виручені кошти направлять на модернізацію рухомого складу.
За повідомленням директора з економіки та фінансів компанії Андрія Рязанцеве ріст складе 10, інформує ЦТС.
«Перший етап зростання цін на квитки в поїздах на 10% ми плануємо орієнтовно з 1 квітня. Отримані кошти спрямуємо на розвиток пасажирської інфраструктури. Зараз ми закуповуємо пасажирські вагони, які виробляє національний виробник. Досить швидкими темпами здійснюється модернізація вагонів, інвестуємо в ремонт рухомого складу», – розповів Рязанцев.
Він також запевнив, що гроші, отримані УЗ в результаті підвищення тарифів, підуть на спеціальний інвестиційний рахунок, за рахунок якого буде забезпечуватися підвищення якості пасажирських перевезень.
За словами Рязанцева, в останній раз УЗ підвищувала тарифи на пасажирські перевезення ще в 2014 році. «З тих пір індекс споживчих цін виріс мінімум на 60-70%, в 4-6 разів збільшилася вартість комунальних та інших послуг. По всій номенклатурі товарів, які потрібні залізниці, істотно зросли ціни», – констатує він.
При цьому, підкреслює чиновник, вартість квитків на потяги все одно залишиться конкурентною у порівнянні з автобусними перевезеннями.
Щорічно в УЗ кілька разів змінює ціни на квитки для пасажирів. Вартість коливається в залежності від сезону: чим більший попит на перевезення, тим вище ціна. Зазвичай коефіцієнт підвищення / пониження ціни становить 1,02-1,1. Літні перевезення одні з найдорожчих для пасажирів, дорожче – тільки в період з 25 по 30 грудня, коли діє коефіцієнт 1,1. Найдешевші перевезення на 9 травня – в цей день на квитки надається 20-відсоткова знижка.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ