Україна готова до зими на 60%

Рівень підготовки об’єктів ЖКГ по всій Україні до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2023/24 року становить близько 60%.

Про це сьогодні під час Конгрес місцевих та регіональних влад в Івано-Франківську повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Також він зазначив, що з понад 700 об’єктів теплопостачання, які росіяни пошкодили під час обстрілів українських міст, наразі вдалося відновити понад 65%.

Майже на 100% відновлені підприємства теплової генерації.

Водночас, через різницю у тарифах для населення, зафіксованих мораторієм, та поточних цін на газ для теплокомуненерго, заборгованість підприємств ТКЕ за газ наразі становить майже 100 мільярдів гривень.

Відтак теплокомуненерго не лише не можуть розрахуватися за спожитий газ, а й не можуть зібрати кошти, аби провести необхідні перед опалювальним сезоном ремонти.

Як зазначив міністр, усе це разом створює загрози для вчасного старту опалювального сезону.

Вихід уряд вбачає у компенсації різниці в тарифах з коштів держбюджету або позабюджетних джерел. І це зараз близько 36 мільярдів гривень.

Також пропонують скасувати договірне списання з рахунків теплокомуненерго за несвоєчасні розрахунки за газ. Тобто встановити, що 35% коштів на рахунках підприємств були захищеними і використовувались суто на потреби ТКЕ. Насамперед – на ремонти.

Водночас, в уряді пропонують продовжити дію мораторію до 15 квітня 2024 року. Зберегти пільги на газ виробникам тепла для потреб населення та бюджетних установ, а для інших споживачів — знизити базову ціну в понад 2 рази — з понад 38 тисяч гривень за кубометр до 16,4 тисячі гривень, повідомив в о голови ЛОР Юрій Холод.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ