Як уберегти тварину від отруєння

Якщо у собаки помітні наступні симптоми:

сонливість, сплутаність свідомості, порушення координації рухів, підкошування лап, рясне слиновиділення, блювота, піна з рота, виття. При більш важкому отруєнні собаки можливі втрата свідомості, судоми, пригнічення дихання.
При найпершій підозрі на отруєння собаки – важливо не втрачати ні хвилини – якомога швидше доправити її у клініку. В той же час по дорозі до клініки або до моменту приїзду фахівця на місце – необхідно відразу розпочати надавати чотирилапому першу допомогу, адже від початку появи симптомів отруєння є лише біля 30 хвилин для порятунку.

При припиненні серцевої діяльності або зупинці дихання, як і у людей у тварин незворотні зміни настають через 4-5 хвилин, тому необхідно розпочати проведення реанімаційних заходів у вигляді непрямого масажу серця і штучної вентиляції легенів. Коли серцева діяльність і дихання чотирилапого буде в нормі, необхідно:

1. Викликати блювоту.
Якщо її ще не було і лише якщо собака перебуває у свідомості і її не судомить. Зробити це можна великою кількістю води або розчином води і перекису водню в пропорції 1:1 (1 столова ложка на 3 кг ваги собаки). Також можна згодувати собаці кухонну сіль із розрахунку 1 ст.л. солі на собаку вагою 10-20 кг – знову ж таки з великою кількістю води. Додатково можна дати активоване вугілля.

В жодному разі не варто насильно годувати собаку, бо це ще більше погіршить ситуацію.

2. Вколоти протиотруту.
Якомога швидше потрібно ввести тварині у м’яз задньої лапи антидот до токсину – вітамін B6 (піридоксин гідрохлорид). Він продається в усіх людських аптеках і його про всяк випадок варто завчасно мати на озброєнні усім господарям і волонтерам. Вітамін B6 колять у пропорції 0,5 мл на 1 кг ваги собаки, втім можна не боятись передозування чи зайвого введення навіть якщо згодом підтвердиться інший вид отрути.
В разі наступних симптомів:
– кривава блювота, кривавий або чорний пронос, кровотеча з прямої кишки і носа, підшкірні крововиливи, млявість, втрата апетиту, тремтіння, задишка, судоми, кома. Можливе підвищення температури до 40 градусів. Таке отруєння є особливо підступним, адже може проявитись навіть через кілька днів після отруєння.
Єдине, що може врятувати тварину, яка отруїлася такою отрутою – це вітамін К1 (Канакіон чи Канавіт). Вколоти його потрібно підшкірно в зоні холки із розрахунку у дозуванні 2,5-5 мг на 1 кг маси тварини.

Можливі і інші види отруєння, тому знову ж таки життєво важливо доставити тварину якомога швидше до клініки!

Не менш важливо для покарання злочинців – зробити фото-, відеофіксацію злочину і викликати поліцію. Якщо тварина померла на місці або у ветеринарній клініці – викличте поліцію за номером 102 та дочекайтеся приїзду слідчо-оперативної групи.

Не залишайтесь байдужими до випадків жорстокості із тваринами адже це не лише аморально і незаконно по відношенню до тварин, але й небезпечно для інших людей.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ