Як уникнути осінньої хандри

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, чому з’являється осіння хандра та від неї позбутися. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«В час, коли дні стають все коротші та холодніші, у нас стає менше енергії та сил на щоденні справи. В цьому ми можемо звинувачувати світло, а точніше його брак в холодні пори року. Адже коли нашому мозку бракує світла, він утворює менше серотоніну — речовини, що тримає нас у тонусі і дарує відчуття радості та щастя. Натомість мелатонін, гормон, що має виділятися уночі та допомагає нам засинати — утворюється набагато довше. В нас зсуваються біоритми», – йдеться у повідомленні Уляни Супрун.

Існує кілька способів, які допоможуть підвищити свій рівень тону та легше пережити холод і нестачу світла:
– Якомога більше перебувайте на світлі.
Яскраве світло і часте перебування вдень на вулиці допоможуть простимулювати мозок і змусять його утворювати серотонін. А в деяких дослідженнях навіть вказують, що як денне, так і яскраве світло в приміщенні, покращують соціальну взаємодію та настрій (https://goo.gl/kkJ8rx).
До прикладу, у Скандинавських країнах, де світловий день взимку надзвичайно короткий, навіть стали відкривати світлові кафе, де люди мають змогу сидіти в яскраво освітлених приміщеннях.

– Будьте фізично активні.
Активний рух в холодну погоду допоможе нам не змерзнути, не набрати вагу і утворити ще більше серотоніну, а також вітаміну D. Тому одягайтесь тепліше та сміливо виходьте на прогулянки. До того ж, зимові види спорту — хороші ліки проти сезонного смутку.

– Соціалізуйтесь та намагайтесь більше спілкуватися.
Адже це потужний стимулятор мозку. Читання книжок у затишному теплому кріслі — це прекрасно, але не варто себе повністю ізолювати. Спілкування і підтримка істотно зменшують ризик депресивних станів, синдрому вигорання та серцево-судинних хвороб.

– Слідкуйте за своїм раціоном.
Виявляється, молочна продукція, хумус і фалафель багаті триптофаном — амінокислотою, з якої утворюється той самий серотонін. Додайте до цього фізичну активність, адже вона сприяє поглинанню триптофану мозком.

А ось популярні ліки проти хандри — шоколад та м’яке світло свічок нам не допоможуть збадьоритися. Брак світла і солодощі здатні скоріш посилювати млявість нашого мозку.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ