З львівського сміття хочуть виробляти теплоенергію

Сьогодні, 21 лютого, у Львові в міській рад представили інноваційну концепцію з використання львівського сміття у якості джерела теплоенергії.
Депутат Юрій Кужелюк розповів про результати проведення експерименту із газовим генератором.
«Пристрій працює як піролізна установка. Ми запросили представників з «Львівтеплоенерго» та санстанції, які вимірювали вміст шкідливих речовин на виході. У контейнер засипали звичайне львівське сміття, яке закрили вакуумом, щоб не було доступу повітря, а знизу почали підігрівати до високих температур. Після цього сміття починало тліти і виділяти газ. На виході ми отримали досить високу теплову енергію».
Винахідник пристрою Анатолій Архипенко вважає, що такі пристрої могли б вирішити питання опалення у всій області.
«Ця установка дає можливість дозовано подавати газ на спалювання. При розігріві сміття до високої температури під час спалювання починає виділятись газ. Газовий генератор дає можливість, як карбюратор в машині, дозовано додавати повітря і газ. Також є можливість регулювати виділення газу. Тому цей прилад міг би давати полум’я на котли. Якби ці установки можна було установити в промислових масштабах, ми б зняли проблему опалення не тільки в містечках, а й в області».
Як повідомив депутат Львівської міської ради Роман Іванців, результати аналізів після експерименту перевищили всі очікування.
«Я особисто був вражений і навіть не очікував таких результатів. Бо показники санстанції були набагато кращі, ніж від газових котлів. Наприклад, показник чадного газу – 7, а у газовому котлі – 50. Тобто на виході не утворюється практично ніяких шкідливих речовин. В Європейських сміттєспалювальних заводах на виході залишається до 30 % попелу і пилюки. В нашій ситуації залишається менше 10 % попелу. Найкраще в такий спосіб утилізовується органіка, яку треба спресувати, щоб виділити звідти воду. Для того, щоб досягти вищого рівня життя, потрібно прийняти якесь нестандартне рішення. Мені здається, що цей спосіб і є одним з таких рішень вирішення питання. Із таким підходом із сміттям не буде проблеми, а за ним стоятиме черга, бо його будуть купувати».
Зі слів Юрія Кужелюка, найважливіше зараз розробити інженерне рішення – як пресувати сміття, завантажувати його та розвантажувати.
«Нестандарті ситуації вимагають нестандартних підходів. Наша пропозиція – збудувати в місті експериментальну установку. Я це питання обговорював з міським головою і тепер очікуємо на результат».
За словами розробників, за попередніми розрахунками, газові генератори на 30 куб. можуть переробляти 20 тонн сміття на добу, а коштуватиме він – в межах 1 млн. грн.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...