Олену Городну визнали найкращою на Юніорському чемпіонаті світу з біатлону!

Олена Городна – найкраща з українок. Результати індивідуальної серед дівчат на чемпіонаті світу.

Прно це повідомляє Суспільне.

Чемпіонкою світу стала 18-річна француженка.

Перша гонка юніорського чемпіонату світу з біатлону-2021 – індивідуальна на 10 кілометрів серед дівчат (до 19 років). Україну в цьому старті представляли чотири біатлоністки: Олександра Меркушина, Олена Городна, Аліна Велігорська та Ганна Скрипко.

Лідеркою цієї української команди є 16-річна Меркушина, однак уже на першій стрільбі вона схибила двічі. На другому вогневому рубежі Олександра переплутала порядок виконання стрільби: знову відпрацювала лежачи, хоча мала стоячи. На третьому колі Меркушина-молодша зійшла, адже її результат у будь-якому разі був би анульований.

Найкращий результат серед українок, зрештою показала 16-річна Олена Городна – з двома промахами вона замкнула топ-20. Якби не ці два промахи, Городна-молодша могла б боротися за топ-6, але не вище.

Ганна Скрипко та Аліна Велігорська не потрапили навіть у топ-30. Перша була занадто повільною, друга – неточною.

Усі три українки – у топ-10 за швидкострільністю та швидкістю роботи на вогневих рубежах.

За швидкісними показниками українки програли більше 4 хвилин на 10 кілометрах. Найшвидшою з трьох, що фінішували, була Городна – 4 хвилини 27 секунд програшу.

Найшвидшою в гонці стала 17-річна словенка Лєна Репінц, яка попри чотири промахи змогла виграти “срібло”. Вона програла 32 секунди чемпіонці, француженці Жене Рішар, у якої два промахи.

До останньої стрільби на “золото” претендувала шведка Сара Андерссон, але дві хиби відкинули її одразу на четверте місце. У боротьбі за медаль вона програла 0.5 секунди словачці Емі Капустовій (єдина, хто закрив усі мішені).