Яворівчанка Дарія Полюга (Масюк) – людина війни

Дарія Полюга присвятила своє життя Україні, яка для неї і справді була понад усе!
Стало відомо, що померла ветеран ОУН-УПА . Висловлюємо співчуття рідним та близьким.
Сьогодні, 12 вересня 2017 року, о 20.00 год. відбудеться парастас у каплиці на вул. Пекарській. Чин похорону відбудеться завтра о 16.00 год. у каплиці Івана Хрестителя на вул. Пекарській, 52. Після чого похоронна процесія виїде на Личаківське кладовище, де орієнтовно о 17.00 год. на полі №52 відбудеться поховання.
Довідка
Дарія Полюга (Масюк) народилась 4 березня 1926 р. у м. Яворів Львівського воєводства (тепер Яворівський район Львівської області). Закінчила шість класів “Рідної школи”. У 1938–1939 р. навчалась в Яворівській гімназії при монастирі сестер Василіянок, потім в учительській семінаріі.
В 1942 р. вступила до Юнацтва ОУН. 1944 р. пройшла вишкіл медсестер, який проводив д-р Юрій Липа. У 1945 р. за рекомендацією крайового проводу ОУН вступила до Львівського медінституту. Працювала в Українському Червоному Хресті (УЧХ), допомагала сотні “Переяслав”.
4 жовтня 1948 р. на четвертому курсі медінституту була заарештована. Перебувала у львівській тюрмі “на Лонцького” (7-8 жовтня). Відповідно до рішення комісії Особливої наради при МДБ СРСР засуджена за ст. 54 КК УРСР до 10 років позбавлення волі. Покарання відбувала у таборах Інти (Комі АРСР). Звільнена в 1956 році. Не отримала дозволу повернутися на Західну Україну.
З 1961 р. жила в м. Цюрупинськ Херсонської області.
З 2001 р. мешкала у м. Львові.

Українка Дарія Полюга достойно прожила непросте життя, яке гідне того, щоб без усякого пафосу назвати його подвигом в ім’я української нації та її держави.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...