Наближається ще більша спека: як уберегтись

У Львівській області спекотнім буде увесь тиждень – температура буде до +34.
Щоб уберегти своє здоров’я від негативного впливу спекотної погоди, насамперед медики радять збільшити кількість вживання рідини впродовж дня.
Удома варто закривати вікна шторами чи жалюзями. Ефективність вентилятора можна покращити, поставивши перед ним щось заморожене або тарілку з льодом.
На вулиці варто правильно одягатись – одяг має бути світлим, а тканина легкою.
Якщо до роботи не близько, треба взяти з собою холодної води.
Теплообмін допомагає регулювати зелений чай. Якщо в офісі є рослини, то їх можна зволожувати водою, це охолодить приміщення.
Поки жарко, варто відмовитись від алкоголю, він зневоднює організм.
Краще замість звичайної води пити фреші, воду з лимоном, компоти.
Люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. Більш пильно потрібно слідкувати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно, до таких належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією.
Медики також радять уникати влітку вживання алкоголю, особливо це стосується важких алкогольних напоїв.
Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатись у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі (з 12:00 до 16:00). Важливо звертати увагу на одяг. В період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також слід уникати тісної одежі. Адже, спека – це той період, коли можна не обмежувати проведення водних процедур. Крім того, у спекотні періоди необхідно знизити звичайну фізичну активність. Обмін тепла в організмі людини (метаболічна теплопродукція) залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Люди мають знати про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару.
Хворим, які вживають будь-які лікарські препарати, слід обов’язково радитися зі своїм лікарем стосовно того, як вони можуть впливати на організм людини під час періоду літньої спеки.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...