Нардепи від Львівщини провели «сміттєву» нараду

8 квітня, у Львівській обласній раді відбулася зустріч народних депутатів від Львівщини із керівництвом області та Львова, мерами міст Львівщини для обговорення шляхів вирішення проблеми львівського сміття.
Ця проблема вже давно не лише проблема Львова, оскільки інші міста заявили про аналогічну ситуацію.
Під час наради обговорили три нагальні питання:
1. щоденне вивезення сміття з Львова – куди подіти понад 600 тонн. Запустити сортування/пресування сміття – щоб зменшити об’єми;
2. будівництво сміттєпеперобного заводу та рекультивація Грибовицького полігону;
3. усунення будь-яких політичних маніпуляцій на цю тему: оприлюднення спільної аполітичної заяви.
Кожній із сторін попередньо напрацювали перелік зобов’язань. Влада Львова в першу чергу має почати з відкритих і прозорих процесів: запропонувати іншим містам, які мають сертифіковані полігони, укласти напряму договори з чітким терміном дії, обсягом вивезеного сміття, запропонувати вигідні умови співпраці (компенсації, субвенції, інше). Щодо прозорості – ЛМР має розробити прозорий механізм обліку та вагового контролю вивезеного сміття.
Зобов’язання ЛОДА: звернутись письмово до органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрації щодо сприяння прийняття ТПВ з міста Львова на полігонах інших міст Львівської області із зазначенням чітких зобов’язань виконавчих органів Львівської міської ради; сприяти у пошуку нової земельної ділянки під новий полігон та будівництво сміттєпереробного заводу.
Зобов’язання ЛОР: ухвалити звернення до органів місцевого самоврядування Львівської області щодо сприяння прийняття ТПВ з міста Львова на полігонах інших міст Львівської області із зазначенням чітких зобов’язань виконавчих органів Львівської міської ради.
Зобов’язання народних депутатів зі Львова та Львівської області – представників усіх політичних сил:
Підготувати спільне звернення народних депутатів про сприяння усіх органів центральної влади, органів місцевого самоврядування, політичних сил щодо сприяння та об’єднання зусиль для вирішення проблеми з ТПВ. Спільно з представниками ЛМР, ЛОДА провести зустрічі з місцевими громадами щодо роз’яснення необхідності сприяння у вирішенні сміттєвої проблеми Львова та Львівської області.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ