Після Нового року інспекція перевірить отримувачів субсидій

З січня 2018 року, в Україні можуть з’явитися соціальні інспектори, які будуть перевіряти законність отримання субсидії.
Про це йдеться в законопроекті «Про забезпечення державного контролю при наданні соціальної підтримки».
Зараз соціальні інспектори найчастіше перевіряють, як використовується державна допомога при народженні дитини. Тому держава хоче розширити їх обов’язки.
У цьому законопроекті прямо прописана можливість відвідування квартир кандидатів на отримання соцдопомоги. Більше того, інспектор матиме право отримати всю інформацію про людину, необхідну, щоб визначити чи потрібна йому держдопомога. Це виписки з будь-яких існуючих баз даних та реєстрів, крім, банківської таємниці.
«Теоретично єдине, що можна зробити, якщо до вас прийшов інспектор і ви не хочете його впускати, це послатися на його обов’язок поважати людську гідність, а також права і свободи громадянина. Якщо ви зможете довести, що візит порушує це правило – інспектор, ймовірно, відмовиться від перевірки, але тимчасово. Незабаром інспекція повернеться, і, можливо, з правоохоронцями, які забезпечать їх доступ в квартиру», – розповідає директор юридичної компанії Діна Дрижакова Діна.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...