Проблеми зі здоров’ям, які можуть виникнути через смартфони

На своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про проблеми, які можуть виникнути у зв’язку з надмірним використанням смартфонів.
За останні роки, кількість травм опорно-рухового апарату, що пов’язані з надмірним використанням смартфонів, невпинно зростає.
«Коли ми дивимося на екран смартфона або з захопленням набираємо текст, то навіть не помічаємо наскільки не природно низько ми опускаємо голову. Ця постава вже отримала свою назву серед науковців як “text neck” – що позначає занадто близьке положення шиї до грудної клітки. Це відбувається, коли ми набираємо текст, тримаючи телефон в руках, або довго читаємо щось з екрана. Чим нижче ми опускаємо голову, тим більший тиск створюється на наш хребет та м’язи верхнього плечового поясу. Для порівняння: наша голова в нейтральному положенні важить близько 4-5 кг. Під нахилом в 15 градусів її вага створює напруження для шиї в 12 кг, 60 градусів – 27 кг. Уявіть, яке навантаження постійно отримують ваші спина та шия, якщо ви надовго затримуєтесь в статичному положенні в руках з телефоном.
Від часто повторюваних рухових паттернів страждають також ваші руки. Такі симптоми як біль, оніміння, поколювання та запалення в суглобах великого пальця руки також отримали окрему назву – “texting thumb”. Великий палець не призвичаєний до швидкого набирання текстових повідомлень та одноманітних переміщень по невеликій площі екрану. Крім того, виникають проблеми з зап’ястям, що перенапружується в статичному положенні.
Не забувайте і про свої очі. Якщо уважно стежити за екраном протягом тривалого періоду часу – ви починаєте менше кліпати. Особливо, якщо дивитесь на нього з близької відстані. Це може посилити сухість очей та викликати біль», – написала в.о. міністра охорони здоров’я.
Якщо ви активний користувач смартфона, зверніть увагу на ці поради:
– Тримайте телефон на рівні грудей, підборіддя або очей, щоб мінімізувати нахил шиї і підтримувати оптимальне положення в спині.
– Намагайтесь змінювати пальці, якими друкуєте текст чи гортаєте стрічку новин. Зазвичай ми робимо це великим пальцем руки. За можливості кладіть телефон на тверду поверхню та пишіть текст обома руками.
– Не розмовляйте по телефону, тримаючи його між вухом та плечем. Якщо у вас зайняті руки – використовуйте гарнітуру.
– Обмежте користування телефоном 20-хвилинними сеансами, між якими робіть короткі перерви, щоб відволіктись та зробити невелику руханку.
– Робіть вправи для очей, щоб уникнути перенапруження та пересихання.
Більше новин на: https://yavoriv-info.com.ua

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ