У яких випадках польоти дронів підпадають під заборону: роз’яснення СБУ у Львівській області

Використання дистанційно пілотованих повітряних суден (ДППС), тобто дронів вимагає дотримання певних умов, аби не підпасти під заборони Тимчасового порядку використання повітряного простору України. Він набув чинності 1 червня 2018 року.

З огляду на те, що польоти над об’єктами Міністерства оборони України, критичної інфраструктури та життєзабезпечення населення на території області почастішали, в СБУ нагадають про вимоги використання дронів.

Отже, усі без винятку польоти ДППС масою більше 2 кг підпадають під певні заборони/обмеження. У цьому разі потрібно буде отримати відповідні дозволи від Повітряних сил ЗСУ, органів Державної прикордонної служби України, органів об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху, органів обслуговування повітряного руху та управління повітряним рухом тощо.

Водночас дрони масою до 2 кг можуть використовуватися за умови дотримання низки обмежень. Перш за все польоти виконуються лише вдень. Разом з тим польоти не виконуються над:

дорогами державного значення (міжнародні, національні, регіональні, територіальні);
центральними вулицями міст, селищ міського типу та сіл;
залізницями державного та регіонального значення;
над і вздовж ліній електропередачі, продуктопроводів, крім випадків виконання польотів за узгодженням із власником об’єкта.
промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, сховищами пального, нафти, газу, інших небезпечних речовин і рідин тощо, крім випадків виконання польотів за узгодженням із власником об’єкта;
місцями (районами) аварій та катастроф (крім задіяних у ліквідації їхніх наслідків і пошуково-рятувальних роботах);
установами виконання покарань і слідчими ізоляторами, крім випадків виконання польотів в інтересах адміністрацій зазначених установ та ізоляторів;
Польоти не виконуються у:

зонах поліцейських/антитерористичних/спеціальних операцій (крім задіяних у цих операціях);
зонах, визначених для гарантування безпеки осіб, щодо яких здійснюється державна охорона;
польоти виконуються в межах прямої видимості, але не далі ніж 500 м від зовнішнього пілота;
максимальна висота польоту – не вище 50 м над рівнем земної (водної) поверхні та тільки за умов візуальної видимості ДППС зовнішнім пілотом;
Польоти виконуються:

не ближче 30 м від іншої особи, яка не пов’язана з виконанням цих польотів;
не ближче 50 м від груп людей до 12 осіб, які знаходяться поза межами приміщень, тварин, транспортних засобів, кораблів, човнів, об’єктів приватної власності;
не ближче 150 м від груп людей кількістю більше 12 осіб, які знаходяться поза межами приміщень, і від районів забудов багатоповерховими житловими будинками, а також над зазначеними групами та районами.
Порушення правил повітряних польотів тягнуть за собою відповідальність: зокрема, стаття 111 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає, що виконання польотів з порушенням нормативно-правових актів, які регулюють діяльність авіації, призводить до накладення штрафу від 1020 до 8500 гривень.

Якщо внаслідок використання дрона виникла небезпека для польотів, винна особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності відповідно до 282 Кримінального кодексу України.

Наразі Порядок є тимчасовим і Державна авіаційна служба України продовжує розробляти Авіаційні правила України.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ