На Яворівщині чоловік потрапив до лікарні через укус змії

Учора, 27 вересня 2019 року, о 16:40 год. до Яворівської центральної районної лікарні госпіталізували чоловіка із укусом змії. Про це повідомляє Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

Чоловіка доставили у стані середнього ступеню важкості. Ним виявився 30-річний мешканець села Старий Яр. Його у лісі під час збирання грибів в ногу вкусила змія.

Довідка
Найпоширеніша отруйна змія в нашій області – гадюка звичайна. Забарвлення її є надзвичайно мінливим – від світло-сірого до мідно-червоного та чорного з темним ромбічним малюнком на спині.
Зазвичай місцями проживання гадюки є узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками тощо.
З гадюкою можна зустрітися під час відпочинку на природі, походу в ліс, на сінокосі та навіть під час роботи на присадибній ділянці. У сонячний день вона полюбляє вигріватися на стежці, на пнях тощо.
Пам’ятайте, гадюка ні за яких обставин не нападає першою. Не знищуйте змій – всі вони перебувають під охороною закону!
Профілактика укусів гадюки включає найпростіші запобіжні заходи:
– у “зміїній” місцевості носіть щільне високе взуття;
– не намагайтеся упіймати гадюку або невідому вам змію;
– при ночівлі в степу уникайте розташування біля колоній мишей-полівок, інших гризунів, хащ чагарнику, тобто улюблених місць полювання гадюки;
– переміщуючись степом у темряві, користуйтеся ліхтарем (у спеку степова гадюка буває видима у вечірніх сутінках і перед світанком);
– вирушаючи на сімейний пікнік або риболовлю, не полінуйтесь провести бесіду з дітьми.
Правила першої допомоги при укусах змій:
– необхідно створити всі умови для негайного введення сироватки;
– забезпечити потерпілому нерухомість, оскільки надмірні рухи сприяють швидкому проникненню отрути у кров;
– звільнити кінцівки від взуття, шкарпеток, браслетів тощо, оскільки може виникнути набряк;
– не перетягувати гумовим джгутом кінцівку вище від місця укусу, оскільки це може призвести до порушення обміну речовин в ураженій ділянці;
– не надрізати краї рани і не відсмоктувати з неї кров, оскільки через пошкодження слизової оболонки ротової порожнини отрута може швидко потрапити у кров;
– дати випити значну кількість рідини (води, кави, чаю).
Після надання першої допомоги потерпілого необхідно доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки — у місцевостях, де трапляються отруйні тварини у розпорядженні медичних працівників є набір таких препаратів.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...