100 млн євро польського кредиту використають на розбудову пунктів пропуску на Львівщині

29 квітня Кабінет міністрів України погодив внесення змін до Податкового та Митного кодексів, які розблокують використання кредиту 100 млн євро від Республіки Польщі. Про це повідомляє Zaxid.net

За цим рішенням Держмитслужба отримає 25 млн євро на облаштування трьох пунктів пропуску. Планується будівництво пішого переходу в Раві-Руській, який наразі є тільки в Шегинях. Крім того, передбачено будівництво ділянки для легкового автотранспорту й автобусів та відновлення інфраструктури у «Краковці», а також реконструкція пункту пропуску «Шегині».

Також за цим договором Укравтодор отримає 68 млн євро на дорожню інфраструктуру біля шести пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні, а Держприкордонслужба – 7 млн євро на реконструкцію семи відділів.

«Погоджені зміни уточнюють перелік операцій, товарів, що звільняються від оподаткування, сплати митних платежів на території України в рамках реалізації відповідного договору між Урядами двох країн», — повідомляє прес-служба Галицької митниці.

Час реалізації всіх зазначених проектів – до 3 років.

«Кредитний договір між Урядами України та Республіки Польща набрав чинності ще в квітні 2016 року, проте через складнощі з виконанням польськими підприємствами контрактів, замовниками за якими є Укравтодор, Служби автомобільних доріг у Львівській та Волинській областях, Державна фіскальна служба (правонаступник – Державна митна служба), зокрема, із ввезенням і закупівлею на території України необхідних товарів, вибірка кредиту склала лише 5,8 млн євро», — повідомили у Кабміні.

Зміни, які внесли в Податковий і Митний кодекси 29 квітня, уточнюють перелік операцій, товарів, що звільняються від оподаткування, сплати митних платежів в Україні в межах реалізації відповідного договору між двома країнами.

Нагадаємо, у вересні 2015 року Україна і Польща уклали кредитний договір про надання 100 млн євро на 30 років під 0,15% річних. За умовами міжурядової угоди, обсяг товарів польського виробництва, використаних при реалізації проектів, повинен бути не менш 60% від вартості контракту. Цей кредитний договір набув чинності ще у 2016 року. Договори підписали у 2018 році. Однак він був фактично заблокований через законодавчі труднощі.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...