ДНЗ №7 у Новояворівську відкриють ще не скоро

Сьогодні, 28 лютого, відбулось виїзне засідання комісій з питань економіки, бюджету, фінансів та з питань освіти, культури, спорту та туризму Яворівської районної ради в ДНЗ №7 міста Новояворівськ.
Даний дошкільий навчальний заклад зачинено на ремонт ще з минулого року.
Згідно умов договору, роботи мають завершитись до 1 липня 2017 року.
Однак, у керівництва закладу, виникає ряд питань та зауважень до працівників будівельної фірми.
Відповідно до протоколу та кошторису, повинні проводитись роботи по термомодернізації садочка, однак, після роботи цієї будівельної фірми, потрібно проводити і внутрішні поточні роботи.
Оглянувши приміщення, де ведуться роботи, депутати Яворівської районної ради та представники Яворівської РДА прийшли до висновку, що необхідно скласти дефектний акт робіт та замовити кошторис для проведення внутрішніх робіт.
Нагадуємо, що місцева влада обіцяла батькам відкрити садок ще до початку поточного року.
Працівники ДНЗ №7 надзвичайно стурбовані даною проблемою та звертаються до районної влади у допомозі для вирішення цього питання у найкоротший термін.

Дістатись до українсько-польського пункту пропуску «Грушів-Будомєж» неможливо

За 3 км до міжнародного пункту пропуску машини далі в’язнуть у болоті.
Дістатись до українсько-польського пункту пропуску «Грушів-Будомєж» без допомоги спецтехніки неможливо. Проїжджа частина – суцільне багно. Нову дорогу тут обіцяли ще минулого року, та досі чекають сусідських грошей.
Без допомоги тракторів дістатися пункту пропуску годі. Один із трактористів розповідає, що були «гарячі» вихідні. Всі, хто мають в селі трактори, витягали машини з багнюки.
«Хто що дав: хто подякував, хто як! Не будеш там казати як і скільки. Людей якось треба було рятувати», – розповідає тракторист Володимир.
Дорожники підсипали дорогу щебенем.
«Соромно, що поляки з нас сміються. Ніхто не хоче їхати», – кажуть ті, хто іде з кордону.
Є тут ще й альтернативний шлях. Цією дорогою до Яворова не треба робити гак у понад 30 кілометрів, але сюди взагалі ніхто не їде через суцільне бездоріжжя.
«Місцеві то ще їдуть. Впав туди в яму, застряг, коло відірвав, бампер відірвав. То після війни було ліпше, ніж зараз», – каже місцевий мешканець Володимир.
Три роки тому відкрили новий пункт пропуску «Грушів-Будомєж». Місцеві на нього дуже сподівалися, але по такому бездоріжжі сюди не їдуть.
«Відкрився пункт пропуску, зроблена дорога до кільця і вона також не здана, не закінчена. Тут минулоріч були ремонти поточні. Була фреза, перемелювали», – розповідає голова Дрогомишлянської сільської ради Володимир Семерак.
Цю дорогу обіцяли повністю перестелити ще минулого року. Обіцянки давав особисто керівник області. Втім, поки що плани загрузли на етапі проектування, виправдовуються у Службі автомобільних доріг. Мовляв, домовились, що про прикордонну інфраструктуру мають подбати поляки.
«Договір між Польщею і Україною передбачає, що 60% підрядних організацій, які мають виконувати роботи, мають бути польського походження. Такі цифри доводяться нам з Кабміну і до сих пір ми не бачили що є фінансування, що ми маємо вживати тих чи інших заходів щодо ремонту цієї дороги», – каже начальник Служби автомобільних доріг Руслан Кандибор.
Тим часом місцеві дорожники усувають аварійність як можуть і вміють, забезпечуючи хоч якийсь проїзд. Хоча тракторист Володя не виключає, що за першого ж дощу цей кавалок дороги знову попливе. Та його техніка завжди напоготові.

На Яворівському полігоні цілодобово проводяться стрільби

Яворівський відділ поліції повідомляє про те, що на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський полігон) цілодобово проводяться стрільби на всіх напрямках та з різноманітних зразків зброї, в тому числі артилерійських підрозділів штатним пострілом та авіації.
Територія Центру є небезпечною для цивільного населення. Після проведення стрільб на території навчальних об’єктів є випадки не розривання боєприпасів які виходять з каналу ствола, тому категорично забороняється торкатися до знайдених снарядів, мін, авіабомб, підривників, трубок, зарядів, засобів імітації та інших невідомих предметів. Неодноразово були випадки підриву цивільного населення на боєприпасах, які не вибухнули, навіть з летальними наслідками та випадки заходу людей в район проведення бойових стрільб.
Командування Міжнародного центру миротворчості та безпеки звертається до жителів Яворівського району про заборону проходу та проїзду на територію Центру, а також торкати боєприпаси, що не вибухнули, збирати металобрухт, ягоди, гриби, ловити рибу, полювати та самовільно косити траву на території полігону.

Прозвітувала про діяльність у 2016 році начальник фінансового управління Яворівської РДА

Сьогодні, 28 лютого, прозвітувала про діяльність у 2016 році начальник фінансового управління Яворівської РДА Надія Горох.
Участь у звіті взяли керівництво РДА, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови і бухгалтери сільських рад та підприємці району.
Основні завдання управління:
– забезпечення реалізації державної бюджетної політики на території району;
– здійснення загальної організації та управління виконанням районного бюджету, координація в межах своєї компетенції діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.

Засідання земельної комісії Новояворівської міської ради

У вівторок, 28 лютого 2017 року , о 10.00 год. відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань використання земель, благоустрою території та захисту навколишнього середовища в місті Новояворівськ.
Пропонований порядок денний:
1. Надання дозволу на виготовлення технічної документації, проекту землеустрою: Стричак М.С., Якимишин І.М., Червінко І.А., Кіт А. М. (СТ «Приміський садівник»), Дяків М.В. (СТ «Будівельник»).
2. Поновлення договору оренди: ПФПС України «Швейна фабрика «Євростиль»-М.Вербицького-Р.Шухевича (будівництво і обслуговування багатоповерхового житлового будинку), ПП «Синтекс»-Шухевича,13 (будівництва та обслуговування багатоповерхового житлового будинку).
3. Переукладення договору оренди: Колос Н.Б. Романишин О.Б.-С.Бандери,30Б (обслуговування встановленого торгового павільйону), ТзОВ «АВ Інвест груп» Кульчицька І.І.-Зелена (будівництво та обслуговування міні-готелю), ТзОВ «Істрейт-Захід»-вул. С.Бандери, 12, а (обслуговування викупленого приміщення магазину).
3. Надання дозволу на виготовлення технічної документації, проекту землеустрою, звіту про експертну оцінку: ПП «Рута»-вул. С.Бандери, біля буд. №10 (перукарня), Цікалишин О.Г.-с. Стені (БОЖБ), Цікалишин О.Г.-с. Стені (ОСГ).
4. Надання дозволу на виготовлення звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки: Данилюк В.Є. – вул. Зелена,2Д, обслуговування викупленого приміщення.
5. Затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок: Михацько С.І. –садівництво (СТ «Приміський садівник»), Сігаєва Л.С.-садівництво(СТ «Приміський садівник»), Шпаковська О. З.- садівництво(СТ «Приміський садівник»), Кріп І.В.-садівництво (СТ «Приміський садівник»), Міньок В.І.-садівництво (СТ «Приміський садівник»), Леонтович Є.Ф. – садівництво(СТ «Приміський садівник»)
Павлішко Р.І.- садівництво(СТ «Будівельник»), Кріль Н.С. -садівництво(вздовж автодороги Львів-Краковець), Сігаєв В.Г. -гараж(ГК «Феоріан»).
6. Затвердження технічної документації: Поліція охорони – вул. С.Бандери, тимчасові гаражі.
7. Закріплення території за ОСББ: ОСББ «Липи 2» – вул. Липи, 2, ОСББ «Липи 4»-вул. Липи, 4.

Подорожчає електроенергія

З 1 березня буде остання хвиля підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів.
Про це 28 лютого повідомив директор з електропостачання ПАТ «Львівобленерго» Костянтин Ющак.
«Якщо споживач використав до ста кіловатів в місяць, то це обліковують по 90 копійок за кіловат з ПДВ. А все що більше ста кіловатів – 1.68 грн з ПДВ за кіловат», – зазначив він.
Дотепер споживачі, які спалили до 100 кВт /год, сплачували 71,4 копійок за кВт /год, понад 100 кВт /год, але менше, ніж 600 кВт /год – 129 копійок за кВт /год, та понад 600 кВт /год – 163,8 копійок за кВт /год.
За словами Костянтина Ющака, таке рішення прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

ВСГУ залишив Димінському його маєток на Яворівському полігоні

Військова прокуратура остаточно програла судовий спір з львівським мільйонером.
ВСГУ остаточно закріпив право оренди частини Яворівського військового полігону за компанією, підконтрольною Петрові Димінському.
Вищий господарський суд України (ВГСУ) ухвалив остаточне рішення у справі про оренду ділянки на території Яворівського військового полігону площею понад 29 гектарів. Таким чином, спроби військової прокуратури розірвати договір оренди виявились безрезультатними.
Нагадаємо, що у липні 2016 року військова прокуратура Львівського гарнізону звернулась до ВГСУ з касаційною скаргою на рішення Господарського суду Львівської області і постанову Львівського апеляційного господарського суду, які визнали право оренди 29 гектарів на Яворівському військовому полігоні власності за підконтрольною львівському мільйонеру Петрові Димінському охоронною фірмою «Ірбіс».
22 лютого 2017 року колегія суддів ВГСУ відмовила у військовій прокуратурі у касаційній скарзі, залишивши без змін попередні рішення судів. Відповідна постанова ВГСУ опублікована 24 лютого у публічному судовому реєстрі.
Нагадаємо, що охоронна фірма «Ірбіс» у 2012 році орендувала на 5 років за 46,2 тис. грн. в рік приміщення колишнього військового профілакторію (так звана «дача генерала Варенникова»), розташованого на території Яворівського полігону. Будівля профілакторію з того часу продовжує занепадати, але поруч на острівку на озері з’явився розкішний приватний будинок, який за документами проходить як «мисливський будиночок». Відомо, що саме у цьому будинку практично постійно мешкає Петро Димінський.

Яворівчан застерігають. Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?

Восени у нас прийнято спалювати опале листя, навесні – торішню траву. В пік весняного і осіннього палів повітря в містах стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів.
Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги.
При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.
Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажемо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони як правило, стають причиною першіння в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і сприяючі респіраторним захворюванням оксиди сірки. Постійно подразнений димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.
До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.
Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми особливо небезпечний.
Особливо шкідливий цей дим для хворих із легеневою патологією.
Також може сприяти виникненню гострого фарингіту та гострого тонзиліту (2466 випадків захворювань у дорослих та 489 і 242 у дітей та підлітків відповідно), та гострому ларингіту та трахеїту (5408 випадків захворювань у дорослих, 123 – у підлітків, 713 – у дітей).
Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:
1. В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.
2. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.
3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.
4. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.
5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту.
6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.
7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.
8. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Густий дим є напівпровідником і за певних умов здатний стати причиною короткого замикання ЛЕП.
9. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.
10. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.

Що ж робити з опалим листям?
Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Щорічне прибирання листя в парках призводить за 20 років до 50%-го зниження приросту деревини. Те саме відбувається і на присадибних ділянках, в садах.
Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає.
Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

Засідання колегії Яворівської районної державної адміністрації

07 березня 2017 року о 10.00 у приміщенні райдержадміністрації відбудеться Колегія Яворівської РДА.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
1. Про роботу Яворівського районного відділу Державної міграційної служби України у Львівській області.
2. Про наслідки ревізії управління соціального захисту населення Яворівської райдержадміністрації.
3. Про роботу зі зверненнями громадян за підсумками 2016 року.
4. Про виконання районних цільових програм за 2016 рік.
5. Про звіт про виконання районного бюджету Яворівського району за 2016 рік.
6. Про внесення змін до районного бюджету Яворівського району на 2016 рік.
7. Про внесення змін до районного бюджету Яворівського району на 2017 рік.
8. Про затвердження Програми соціально – економічного та культурного розвитку Яворівського району на 2017 рік.
9. Про затвердження районних програм на 2017 рік.
10. Про інформацію Городоцької місцевої прокуратури про стан законності та заходи щодо її зміцнення на території Яворівського району у 2016 році.
11. Про інформацію начальника відділу Держгеокадастру в Яворівському районі про роботу відділу за 2016 рік.
12.Про інформацію в.о. головного лікаря Яворівської ЦРЛ щодо реформування медичної галузі в районі.
13. Про скерування звернення щодо внесення змін до статутів районних закладів культури.
14. Про скерування звернення щодо надання дозволу на оренду нежитлових приміщень Яворівської ЦРЛ.
15. Про скерування звернення щодо надання дозволу на списання та реалізацію майна, техніки та обладнання закладів освіти та охорони здоров’я району.
16. Різне.

Жителям області нагадують про адміністративну відповідальність за спалювання сухої трави

На території області протягом декількох останніх днів зареєстрували 27 випадків самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків на великих площах. Відтак мешканців Львівщини закликають не спалювати сухостій задля уникнення пожеж в екосистемах та нагадують про адміністративну відповідальність.
Відтак у департаменті з питань цивільного захисту облдержадміністрації мешканцям області вкотре нагадують, що пожежі в екосистемах завдають величезну шкоду ґрунтам, рослинному та тваринному світу, а також забруднюють навколишнє середовище та шкодять здоров’ю людини.
Також краян застерігають, що відповідно до чинного законодавства за випалювання стерні передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на громадян від 170 до 340 грн і на посадових осіб – від 850 до 1190 гривень. А за порушення, вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, штрафи зростають удвічі.